Tomáš Kostkan, šéf:

Milý kolego,

předpokládám, že čteš-li tento dopis, máš zájem u nás opravdu pracovat, takže spolu možná už brzo budeme dělat na nových projektech, potkávat se u kávovaru, jezdit spolu na hory, dělit se o zasedačku a tak. A jelikož se zatím vůbec neznáme, řeknu ti, jak to u nás chodí, abys líp věděl, do čeho jdeš. A ujistil se, že o tohle a o nás vůbec stojíš :)

Kdo jsme

Jsme normální lidi, jestli se to tak dá vůbec říct. Žádní namistrovaní kariéristi. Jsme spíš rodinná firma, která se věnuje poctivě řemeslu, než anonymní továrna na peníze. Každý z nás má za sebou jinou životní zkušenost a ušel jinou cestu. A právě na tom stavíme. Potkávají se u nás inženýři ekonomie s historiky umění, studenti teoretické fyziky se školenými umělci, cestovatelé, chovatelé psů, nadšení horolezci, jachtaři a tak dál. Spojuje nás ale několik důležitých věcí. Máme rádi dobrý design, věříme ve zdravý rozum, slušnost, otevřenost. Neuznáváme předpo*ranost a snažíme se vyhýbat lidem, kteří vědí všechno nejlíp. Jo, a jsme rádi, když se věci dotahují do konce. Chceme dělat věci, které fungují a dávají smysl, proto se nespokojíme s tím „takhle to stačí“, nebo „možná by se to dalo udělat líp, ale...“

A něco podobného očekáváme i od tebe. Těšíme se na tvůj vlastní názor i tvoji ochotu si ho obhájit před kolegy a schopnost naslouchat a přijímat názory ostatních. Jestli tohle zvládneš na jedničku, budeme šťastní a budeš-li chtít, rádi tě vyšleme do první linie prezentovat naši společnou práci před klienty, kteří teprve prověří tvou odhodlanost.

Co budeš dělat

Nemůžeme slíbit jednoduché úkoly ani snadný a neomezený kariérní postup. Jako každý nabízíme hlavně krev, pot a slzy, ale věříme, že i radost z poctivě odvedené práce. U nás se totiž řeší problémy. A pokud někdo řeší problémy, je to proto, že zadání bývají velmi vágní, zadavatelé často jen tuší co přesně chtějí nebo to neumí správně pojmenovat, cesta k řešení je plná pastí a kolem je hluboký les. Proto hledáme opravdu kreativní lidi na všechny pozice. Určitě ti pomůžeme. Všichni jsme začínali jako junioři, takže tě dokážeme podržet. Musíš ale sám chtít a neházet svoje neúspěchy na ostatní.

Zkrátka potřebujeme tvoji pomoc a bude nám záležet na tom, aby ses co nejdřív naladil. Určitě potřebujeme tvoji samostatnost a proaktivitu. Čekáme, že budeš člověk, který se ptá, jaký problém potřebujete vyřešit, a že nám budeš brát práci z rukou a nebudeš tvrdit, že něco nejde, když jsi to nezkusil.

A nejvíc se těšíme na okamžik, kdy se od tebe začneme učit my.

Co za to

Jelikož v Anfasu nevytváříme pracovní místa, ale spíš prostředí pro práci a osobní rozvoj, nemáme tady pracovní dobu, příchody a odchody. Čím víc člověk vezme zodpovědnosti, tím víc svobody si užívá. A tím víc si u nás taky vydělá.

Není to tak, že AnFas dává peníze, je to tak, že ty si vyděláváš. A protože žijeme jenom z toho, co uděláme, platí, že čím víc do toho dáš, tím větší bude odměna. Tak dobrý jako v advokacii a realitách to sice není, ale nabízíme každému příležitost dostat za svoji práci fér prachy.

Nakonec

Drahý kolego, to je asi všechno, co bys měl na úvod vědět. Jestli jsi dočetl až sem a neodskroloval bez čtení, je pravděpodobné, že máš o spolupráci s námi zájem a to nás těší. Podívej se koho hledáme a napiš nám něco o sobě. Ať tě můžeme pozvat k nám na návštěvu. Kafe máme, zákusek můžeš vzít s sebou, cestu k nám určitě najdeš.

Těším se, Tomáš Kostkan, šéf