Logo a vizuální identita

Emotivní složka vaší komunikace

Logo je hlavní součástí vizuálního stylu. Podtrhujeme slovo součást. Vizuální styl totiž u loga zdaleka nekončí. Logo málokdy vystupuje samotné. Vždy je v nějakém kontextu/prostředí (dokument, prezentace atd). V rámci tvorby vizuálního stylu je tudíž potřeba vyřešit situace, ve kterých bude logo působit.

Jsme zvyklí řešit celky tak, aby byla vaše vizuální identita nejen pěkná, ale i funkční a snadno použitelná.

Penta „Vytvořte styl, který bude reflektovat naši firemní kulturu – sebevědomí, odvahu a velkorysost.“
Biou„Nabízíme kvalitní a krásné bio produkty – od jídla po ponožky. Chceme styl, který nás odliší od rustikálních eko obchodů.“
WIP „Jsme fond na trhu investičních vín. Náš styl by měl působit důvěryhodně a profesionálně a rádi bychom do něj otiskli příběh vína.“

Manuál vizuálního stylu

Logomanuál

To je základní typ manuálu, který popisuje pravidla a definice pro konzistentním používání loga.

Manuál živé vizuální identity

Vizuální identita se má přizpůsobovat potřebám komunikace firmy. Proto chápeme takový manuál spíše jako živou, stále aktualizovanou knihovnu řešení situací a dokumentů, které váš marketing často používá a které  jsou pro vás důležité.

V našich manuálech je každá situace řešena kombinací instrukce, vizuální ukázky a stavebních prvků ke stažení.

Preciosa Crystal Components Ukázka kapitol manuálu – knihovny řešení.
Preciosa Crystal Components Detail vybrané kapitoly "Layouty pro inzerci": instrukce, ukázka a stavební soubory ke stažení.

Jako nástroj používáme aplikaci Identity Online. Díky ní můžete snadno udržovat, aktualizovat a konzistentně sdílet vaši vizuální identitu.

Podívejte se na případovou studii, jak se vyvíjel styl a manuál pro firmu Preciosa. Další reference na stránkách prezentace Identity Online/reference.

Šablony pro kancelářské aplikace

Šablony nejčastěji užívaných dokumentů pomohou zavést a udržovat vizuální identitu uvnitř firmy a na každodenní bázi snadno tvořit profesionálně vypadající dokumenty přímo v kanceláři.

Ukázka sady šablon pro tvorbu běžných dokumentů PRVNÍ KLUBOVÉ pojišťovny.

Šablony zpracováváme v prostředí Microsoft Office a Google Docs.

Další služby

Můžeme udělat něco pro vás? Ozvěte se.