Právě čtete: AnFas vydal knihu Brand Gap – pochopitelný, hutný a vtipný úvod do brandingu
Sdílejte článek:

AnFas vydal knihu Brand Gap – pochopitelný, hutný a vtipný úvod do brandingu

Když jsem poprvé četl knihu Martyho Neumeiera "Brand Gap", řekl jsem si: "No páni, tohle by si měli přečíst všichni naši klienti." Tak jsme se rozhodli ji přeložit a poskytnout českému odbornému publiku.

Proč jsme vydali Brand Gap?

Abychom přispěli k vzájemnému porozumění mezi zadavateli a dodavateli v oblasti komunikace a designu.

Léta se pohybujeme v branži komunikace, vizuálního stylu a vůbec značek – brandu. Po celou tu dobu se snažíme uchopit veškerou tu amorfní hmotu, kterou brand a branding představují. A po celou tu dobu diskutujeme s klienty, co je pro úspěch jejich značek důležité a co je užitečné dělat. Na téma „Brand“ bylo již mnoho řečeno a napsáno mnoho knih. Ale žádná z těch, které nám prošly rukama, neposkytuje tak koncentrovaný, srozumitelný a zábavný vhled do problému, jako kniha Brand Gap. Čte se jedním dechem a nestojí to moc času. (Pokud ji tedy, jako my, nebudete číst znova a znova :) Nabízí inspiraci jak pro zadavatele – vlastníky značek nebo jejich manažery, tak i pro dodavatele, kteří poskytují související služby. Nyní se chceme s českou odbornou veřejností o tento zážitek podělit a proto knihu Brand Gap vydáváme v českém jazyce.

O čem je knížka Brand Gap?

Autor Marty Neumeier říká: "V této knize se pokouším o pohled z výšky – co branding je (a není), proč funguje (a nefunguje) a hlavně jak překonat propast mezi obchodní strategií a designem – mezi logikou a "magikou" – a jak získat udržitelnou konkurenční výhodu. Většina knih o brandingu obsahuje vyčerpávající (někdy doslova) seznam příkladů a studií, podporujících jejich teze, ale já se snažím o opak. Používám nejmenší nutné množství informací a komunikaci známou z firemních schůzí — ilustrace, diagramy a tabulky — a doufám, že tak budu schopen problematiku brandingu prezentovat jasně a jednoduše. Váš čas je drahý, takže mým cílem je knížka, kterou stihnete přečíst během kratšího letu letadlem. Mým dalším cílem je vybavit vás fungujícími principy, které vám vydrží po celou kariéru."