Příběhy Česka jsou ve WebTop100

S radostí oznamujeme, že v soutěži WebTop100 se web stories.czechtourism.com z naší výroby umístil na třetím místě v kategorii Cestovní ruch. Web je prezentací Česka jako turistické destinace plné příběhů, které čekají na objevení zahraničními návštěvníky.

Cena nás těší o to víc, protože na tomto projektu jsme se podíleli od začátku do konce. Kromě obvyklého designu a technického řešení jsme také autory celého obsahu – od rešerší, přes psaní textů, po vypátrání a výběr fotografií. „Web obsahuje špičkové texty, což mu jistě pomůže v dohledatelnosti ve vyhledávačích,“ pochválila ostatně obsah webu porota. Zmínila přitom i kvalitní redakční zpracování včetně práce s fotografiemi.

Porota se také ocenila, že stránky jsou nakódované v moderním HTML5 a mají velmi dobře zvládnuté sémantické kaskádové styly – obojí usnadní práci kodérům, kteří budou web dále rozšiřovat a rozvíjet. Porotcům se líbilo i responzivní řešení pro telefony a tablety: „Web je pro mobilní zařízení řešen velmi dobře a uživatel si může každý příběh skutečně užít, ať už je na jakémkoli zařízení.“

Prestižní soutěž WebTop100 pořádaná agenturou Dobrý web hodnotí české firemní webové stránky, mobilní řešení a digitální kampaně. Do letošního, dvanáctého ročníku se přihlásilo přes 200 projektů. Odborná porota hodnotí u každého webu user experience, grafický design, bezpečnost a technické řešení, optimalizaci pro mobilní zařízení a informační hodnotu. Kompletní výsledky ročníku 2013 najdete na https://vysledky.webtop100.cz/2013/.

OceněníWeb