Back to the Czech Grand Design

Výstava Back to the Future – pocta Bruselu 58 v pražském showroomu firmy Preciosa byla nominována na Czech Grand Design v kategorii Obchod roku. Podíleli jsme se na vymyšlení samotného konceptu výstavy, pomohli s návrhem i provedením instalace, „bruselsky“ pojmenovali vystavená svítidla a udělali spoustu dalších drobností (jako třeba logo).

Back to the Future – pocta Bruselu 58 je první z plánované řady výstav v showroomu Preciosa, které budou připomínat slavnou historii českého skla. Výstava je vzpomínkou na přelomovou světovou výstavu Expo 1958 v Bruselu, od které letos uplynulo padesát pět let. Oceňuje práci mnoha významných osobností, které ve své době i v širším kontextu utvářely nové designérské myšlení a přinesly řadu nových technologických zlepšení. Jejich odkaz dodnes inspiruje práci českých sklářů.

Československý pavilon na bruselské výstavě získal nejvyšší ocenění - Zlatou hvězdu a expozice skla měla na tomto úspěchu hlavní podíl. Úspěch československého skla a moderních svítidel znamenal opětovný rozkvět lustrařství na Kamenickošenovsku. Kolem roku 1960 byla zahájena rozšířená výroba tzv. moderny a široká škála různých druhů svítidel s nadčasovým designem je od té doby klasickými technologiemi vyráběna v Kamenickém Šenově firmou Preciosa dodnes.

Ocenění